Lokalizacja działki budowlanej. Odległość i czas dojazdu.
6 września 2019
Uzbrojona działka budowlana.

Uzbrojona działka – to taka z wykonanym przyłączem przynajmniej wody i prądu.

Inwestorzy, oglądający działki budowlane w gminie Łęczyca, mają do wyboru różne oferty. Ja również, podczas przeglądania ogłoszeń widzę, że niektóre działki określane są mianem „uzbrojona działka budowlana”, a inne nie. Czym zatem różnią się te oferty? Jakie konsekwencje i zadania w przyszłości przyniesie kupującemu wybór każdej z nich?

Sprawdź co zawiera cena działki.

Większość ofert to niestety działki nieuzbrojone, bez wykonanych przyłączy mediów. Leżą zazwyczaj na obszarach do niedawana wykorzystywanych rolniczo. Nawet jeśli w drodze koło nich przebiega sieć elektryczna lub wodociągowa, to nadal jest poważne zadanie dla przyszłego inwestora. Wpięcie do sieci i przyłącze do działki wykonuje zarządca sieci, dlatego procedura jest długotrwała i droga. Nie zawsze też przyłączenie w danym miejscu jest technicznie wykonalne.

Działki budowlane w gminie Łęczyca obsługuje spółka ENERGA OPERATOR, w której czas oczekiwania na przyłączenie wynosi obecnie co najmniej 18 miesięcy. Dlatego warto wybierać oferty sprzedaży działek uzbrojonych w przyłącza do sieci. Pozwoli to Państwu zaoszczędzić zarówno sporo pieniędzy, jak i cenny czas.

Uzbrojona działka budowlana nie musi także być droższa od gołego kawałka pola. Zazwyczaj istniejące instalacje były wykonane jakiś czas temu, kiedy ceny materiałów budowlanych i usług były niższe. Warto sprawdzać co jest w cenie za m2 powierzchni.

Wybieraj działki z przyłączami.

Kupując działkę budowlaną koło Łęczycy warto wybrać którąś z oferowanych na osiedlu pod lasem w Borku/ Leźnicy Małej. Decydując się na zakup z naszej oferty otrzymasz wykonane (działające już) przyłącza wody, prądu, telefoniczne, kanalizacji deszczowej, pięknie zagospodarowany dojazd drogą wewnętrzną wyposażoną w oświetlenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *